Najnowsze komunikaty

Żeglarski Dzień Dziecka 5.06. 2021

Żeglarski Dzień Dziecka 5.06. 2021 na przystani miejskiej w Górkach Zachodnich organizowany przez Jachtklubu Stoczni Gdańskiej.

W związku ze zbliżającym się dniem 1 czerwca 2021 mieliśmy nadzieję zorganizować tradycyjnie po raz siódmy Żeglarski Dzień Dziecka. Niestety musimy oznajmić, iż nie jest to możliwe ze względu na obostrzenia nadal obowiązujące. Motywacją członków Jachtklubu była chęć powrotu do normalności  i świadomość, że wszyscy tego chcemy.  Żeglarski Dzień Dziecka organizowany jest przy współpracy  Gdańskiego Ośrodka Sportu oraz przy udziale wielu naszych członków i sponsorów. Przed pandemią zapraszaliśmy dzieci z ośmiu gdańskich szkół i dzieci oraz wnuki naszych członków Klubu. Kiedy dzieci wyjeżdżały z Jachtklubu po żeglarskich doznaniach roześmiane i zadowolone z torebkami prezentów, a nauczyciele i rodzice nie szczędzili nam pochwał, mogliśmy mieć satysfakcję z dobrze spełnionego zadania.

Chcielibyśmy, aby wróciły czasy kiedy Jachtklub był  pełen gwaru dzieciaków na jachtach i lądzie. Temu właśnie służą działania Jachtklubu Stoczni Gdańskiej i gdy tylko przepisy pandemiczne pozwolą na to, wrócimy  do pomysłów przyciągających dzieci do żeglarstwa, może już we wrześniu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

Do zobaczenia, mamy nadzieję we wrześniu!!!

Z góry życzymy wszystkich DZIECIOM tym dużym i małym, wspaniałych prezentów, dużo uśmiechu i radości nie tylko z okazji Dnia Dziecka, ale także na co dzień.

W imieniu   ZARZĄDU
KOMANDOR
Mieczysław Lewandowski